هرچه باید در مورد نوآوری و خلاقیت بدانید تا باعث رشد کسب و کار خود شوید

نوآوری و خلاقیت

نوآوری و خلاقیت

در عصری زندگی می کنیم که عصر مفهومی نام دارد. به عبارتی تاکنون 3 عصر را به ترتیب عصر کشاورزی، صنعت و اطلاعات را پشت سر گذاشته ایم، و هم اکنون وارد عصر مفهومی شده ایم. در این عصر بیش از هر چیزی نیاز به نوآوری و خلاقیت داریم. کسب و کارهایی در این برهه از زمان رشد می کنند و موفق می شوند که از این دو مقوله استفاده کنند.

به سه دلیل در این عصر کسب و کارهای ما نیاز به خلاقیت و نوآوری دارند. 1- فراوانی 2- خودکارسازی و 3- آسیا. در مقاله ” چرا کسب و کارهای آینده نیاز به نوآوری و خلاقیت دارند؟” توضیحات بیشتر و دقیق تری از این مفاهیم بیان شده است.

اگر به کسب و کارهای موفق نگاهی دقیق بیاندازید، متوجه می شوید که صاحبان آنها افرادی هستند که مهارت تفکر خلاق بالایی دارند. در واقع افرادی که مهارت تفکر خلاقانه کمتری دارند، زیردست افراد با مهارت تفکر خلاقانه بالاتر هستند. سودآوری، درآمد و آینده شغلی شما به خلاقیت و نواوری بستگی دارد.

الان ما در عصر نوآوری زندگی می کنیم. عصری که بیش از هر چیزی وابسته به خلاقیت است. هر شرکت، سازمان، موسسه، یا نهاد، بدون این دو محکوم به فناست.

سری به مراکز خرید محله خود یا یک نمایشگاه تجاری بزنید، خواهید دید که خلاقیت  می فروشند. امرزو آنقدر تنوع محصول زیاد است، چه محصول آموزشی، چه محصول غذایی، چه صنعتی و … که تنها محصولی می تواند خود را در این بازار رقابتی نگه دارد، که نوآوری داشته باشد.

کسب و کار شما در مسیر رسیدن به قله موفقیت، نیاز به ابزاری دارد که بتواند در این مسیر به آن کمک کند. ابزاری که هرگز از بین نرود و برای همیشه باقی بماند. نوآوری و خلاقیت یکی از ابزارهای اصلی رسیدن کسب و کار شما به قله موفقیت هستند. در مقاله ” اهمیت خلاقیت” موضوع رسیدن به قله موفقیت، به صورت استعاری بیان شده است که به شما نشان دهد چرا نیاز به این دو مقوله نیاز دارید.

نوآوری امری ضروری و زیربنایی زندگی است. در عصری که تغییرات سرعت بالایی دارند، کسب و کارها بریا رشد خود باید با تغییرات همراه شوند. موفقیت کسب و کار ریشه در نوآوری داد. نوآوری یک مزیت رقابتی بزرگ برای کسب و کارها محسوب می شود.

بنابراین نه تنها نواوری یک نیاز ضروری است، بلکه برای حفظ بقای کسب و کار به آن نیاز داریم.

شما می توانید نظرات خود را در این زمینه با من درمیان بگذارید.

در ادامه همین مقاله در هفته های آینده، موضوع را بازتر کرده و کم کم با هم آموزش های لازم را یاد می گیریم.

شاد باشید و نوآور

 

شاید دوست داشته باشید:

تمرین خلاقیت

تمرین خلاقیت: تمرینی برای افزایش خلاقیت

تمرین خلاقیت اسم این تمرین خلاقیت گروه بندی است. که در ادامه با توضیحات آن و نحوه اجرا همراه با […]

تحریک خلاقیت با پرسیدن سوال

تحریک خلاقیت با پرسیدن سوال

تحریک خلاقیت ذهن خلاق با پرسش های متمرکز، به سمت عملیات تحریک می شود. هر چه سوالات پرسیده شده بیشتر […]

خلاقیت و نوآوری

22 نکته مهم خلاقیت و نوآوری که هر کسی باید بداند

نکات خلاقیت و نوآوری نکات زیادی از خلاقیت و نوآوری وجود دارد که در بین این نکات، که از کتاب […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید مشاوره ای رایگان، از من در زمینه خلاقیت و نوآوری داشته باشید

ایمیلتونو وارد کنید.

متشکرم

ایمیل شما ارسال شد. به زودی مقاله برای شما ارسال می شود

There was an error while trying to send your request. Please try again.

فاطمه صادقی will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.