لازم نیست نابغه باشید

نابغه

سخنی در باب نابغه

نابغه کلمه ای است که همه دوست دارند. از این جهت که می خواهند نابغه شوند و یا نابغه شناخته شوند.

به نظر شما

چه زندگی دارند؟

نابغه چه ویژگی دارد؟

نابغه بودن خوب است یا بد؟

نوابغ خوشبختند؟

همه نوابغ را دوست دارند؟

این ها و ده ها سوال دیگر از جمله سوالاتی هستند که ما گاها از خودمان یا اطرافیانمان می پرسیم.

واقعا سوال من این است چرا ما می خواهیم نابغه شویم؟

همه افرادی که به عنوان نابغه شناخته می شوند از یک هوش ماورایی برخوردار نیستند آن ها یکسری رفتارها دارند که باعث شده، به نابغه تبدیل شوند. در مقاله “سه رفتاری که نوابغ دارند” این ویژگی ها و رفتارها را به صورت کمل توضیح داده ام.

اما حرف امروز من این است لازم نیست نابغه باشید بلکه آماتور باشید.

از اینکه افراد شما را فرد آماتوری بدانند واهمه ای نداشته باشید. آماتور بودن یک عیب نیست بلکه یک حسن است. در زبان فرانسه آماتور یعنی عاشق. و عاشق بودن مگر چیزی جز این است که به چیزی علاقه داشتن و به دنبال آن بودن. مردم کسی را ببینند که به کاری علاقه دارد و در پی آن است با او ارتباط بهتر و صمیمی تری برقرار می کنند تا یک حرفه ای. ویژگی افراد آماتور این است که از هر ابزاری که بتوانند در دست بگیرند، استفاده می کنند تا شاید ایده هایشان را به واقعیت پیوند زنند.

دنیا با سرعتی در حال تغییر است که باعث شده همه ما آماتور باشیم. آماتورها همواره به دنبال یادگیری هستند و این بهترین ویژگی است که یک فرد می تواند داشته باشد. آماتورها به دلیل عاشق بودن از فرایند کاری خود لذت می برند. آن ها ارتباطات بهتری دارند چون در پی یادگیری هستند.

با همه این اوصاف ولی بازهم، همه دوست دارند نابغه باشند تا یک آماتور. برای یکبار هم که شده نخواهید که خود را حرفه ای نشان دهید بلکه آماتور باشید و به آن افتخار کنید.

زمانی شما فکر کنید حرفه ای هستند ذهنتان به این می اندیشد که همه چیز را می دانید و به اصطلاح ” عقل کل” هستید پس به دنبال یادگیری و بهتر شدن نمی رود. و این یعنی عقب افتادن در دنیایی که دنیای سرعت است در نهایت به یکسال نرسیده به یک فردی بی استفاده تبدیل می شوید ولی بازهم آماتور نمی شوید چون آماتور یعنی عاشق. عاشق یادگیری.

جولی یک آماتور در زمینه طراحی است که در شرکتی در زمینه تبلیغات کار می کند او همواره به دنبال یادگیری است. از بهترین کتابها، مجلات و فیلم ها برای ارتقا خود استفاده می کند. رقیبی به نام ماری دارد که خود را یک حرفه ای در طراحی می بیند و همه او را نابغه طراحی می دانند ولی 5 سال دیگر شما کدام را نابغه می دانید؟

شاد باشید و خلاق

شاید دوست داشته باشید:

تکنیک نیلوفر آبی

تکینک ایده پردازی و خلاقیت: تکنیک دوم: نیلوفر آبی

تکنیک نیلوفر آبی یکی دیگر از تکنیک های ایده پردازی و خلاقیت، تکنیک نیلوفر آبی است. تکنیک نیلوفر آبی توسط […]

متن تبلیغاتی

مراحل ایده یابی برای نوشتن متن های تبلیغاتی برای محصول خود

متن تبلیغاتی مناسب برای محصول مسلما شما محصولی دارید  درصدد فروش آن هستید. پس مطمئنا نیازمند نوشتن ایده متنی تبلیغاتی […]

تکنیک های ایده پردازی

تکنیک ایده پردازی و خلاقیت – تکنیک اول: توهم خلاق

تکنیک اول ایده پردازی و خلاقیت: توهم خلاق برای ایده پردازی تکنیک های زیادی وجود دارد قصد دارم این تکنیک […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می خواهید " دلایل پیدا نکردن ایده" رو بدونید.

ایمیلتونو وارد کنید.

ایمیل شما ارسال شد. به زودی مقاله برای شما ارسال می شود

There was an error while trying to send your request. Please try again.

فاطمه صادقی will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.