سه نکته مهم خلاقیت

نکات مهم زیادی در مورد خلاقیت وجود دارد. از تکنیک ها گرفته تا موانع خلاقیت. اگر بخواهیم ورای این مباحث صحبت کنیم و به صورت ریشه ای خلاقیت را مورد بررسی قرار بدهیم سه نکته خیلی مهم در این زمینه وجود دارد که دید شما را نسبت به خلاقیت عوض خواهد کرد.

اکثر ما دیدگاهمان نسبت به خلاقیت این است که یک کاری هنری انجام دهیم. مثلا دیزاین غذا، نقاشی، طراحی خلاقانه سفره هفت سین. همه این موارد تنها بخش خیلی کوچکی از خلاقیت هستند.

خلاقیت نه تنها سطح ها مختلفی دارد بلکه موضوعات مخلتفی هم دارد.

برای مثال اکثر افراد زمانی صحبت از خلاقیت در کسب و کار می شود، بیشتر به سراغ طراحی محصولات می روند. در صورتی که طراحی محصول بخشی از خلاقیت در کسب و کار است. اگر صاحب کسب وکاری با روشی جدید و خلاقانه بتواند فروش داشته باشد، اگر صاحب کسب و کاری بتواند به روشی جدید کانال های توزیع متفاوتی داشته باشد، اگر صاحب کسب و کاری بتواند به شیوه ای جدید و خلاقانه مدیریت کند، همه این ها خلاقیت هستند. خلاقیت تنها در هنر و طراحی نیست.

با توجه به این مقدمات می خواهم به سراغ سه نکته مهم در این زمینه بپردازم.

نکته اول

میزان خلاقیت کارمندان شما یا خود شما به محیط محل کار شما شدیدا بستگی دارد. شاید در مورد محیط کار گوگل شنیده باشید. یک محیط کار کاملا متفاوت است. شاید بگویید خب آن گوگل است و سرمایه دارد، بازار دارد و …

یکسری طراحی هایی در فضای کسب و کار اگر شما انجام دهید، نیاز به هزینه زیادی ندارد شاید زیر ده میلیون و این بستگی به محل کار شما دارد. می تواند از زیر یک میلیون باشد تا بالای صد میلیون. منظورم این است که همیشه هزینه ها زیاد نیست، بیشتر بهانه زیاد است.

بنابراین با اجرای یکسری نکات در محیط کار خیلی راحت می تونید خلاقیت کارمندانتان را بالا ببرید.

نکته دوم

میزان خلاقیت شما یا کارمندانتان به محیط درون آن ها هم بستگی دارد. اتاقی را در نظر بگیرید که پر از لباس های به هم ریخته است. اگر بخواهید در این اتاق قدم بزنید خیلی سخت است. هر جا که می روید به یک لباسی بر می خورید. باید مواظب باشید از روی لباس ها رد نشوید. باید مواظب باشید که تند نروید تا لباسی را زیر پاهایتان له نکنید.

یک ذهن آشفته هم دقیقا به همین شکل است. ذهنی که پر از افکار منفی، پر از حسادت، پر از کینه و … است، چطور می تواند خلاق باشد. خلاقیت نیاز به ذهنی باز دارد. ذهنی که بتواند خوب فکر کند و راه حل بدهد. نه ذهنی که شلوغ باشد و نتواند حتی فکر هم بکند.

بنابراین برای اینکه خلاقیت خودتان را بالا ببرید یا کارمندانتان را خلاق کنید، لطفا ذهنتان را باز کنید.

نکته سوم

میزان خلاقیت شما به باز یا بسته بودن چاکراهای شما بستگی دارد. نمی دانم چقدر در مورد چاکراها می دانید، اما اگر بخواهم خیلی مختصر و کوتاه به شما بگویم، به این صورت است که در بدن انسان های یکسری لایه ها وجود دارد که از طریق این لایه ها می توانیم از انرژی که در محیط وجود دارد استفاده کنیم. یکی از این لایه ها چاکراها هستند. وجود انرژی در بدن ما باعث تقویت خلاقیت می شود. برخی چاکراها هستند که در صورتی که باز باشند خلاقیت شما افزایش پیدا می کند.

بنابراین برای اینکه بتوانید خلاقیت خودتان را افزایش دهید روی چاکراها کار کنید.

این سه نکته ای که برای شما بیان کردم تکنیک نیستند بلکه یکسری قوانین هستند که اگر نباشد هر چقدر هم که تکنیک بلد باشید، تا حدی می توانید خلاقیت خودتان را افزایش دهید.

مقاله پیشنهادی :” آیا می دانستید که پاداش دادن خلاقیت را از بین می برد

شاد باشید و خلاق

 تبریک میگم، زیرا جز معدود افرادی هستید که به فکر رشد هستند.

برای ادامه فرمول "کسب و کار موفق" لطفا ایمیل خود را وارد کنید.

ادامه مراحل از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

به این دلیل از ایمیل استفاده می شود که تنها برای افراد خاص فرمول ارائه شود.

You have successfully subscribed to the newsletter

خطایی رخ داده است. لطفا دوباره سعی کنید.

فاطمه صادقی will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.