متن تبلیغاتی مناسب برای محصول

مسلما شما محصولی دارید  درصدد فروش آن هستید. پس مطمئنا نیازمند نوشتن ایده متنی تبلیغاتی برای آن هستید. زیرا اگر محصول شما عالی هم باشد ولی کسی از آن باخبر نباشد چه فایده ای دارد. راهی که می توانید محصول خود را به دیگران معرفی کنید تبلیغات است.

هدف هر تبلیغی فروش است. پس متنی که نوشته می شود خیلی مهم است. شما برای نوشتن متن تبلیغاتی محصول خود نیاز به ایده هایی دارید تا آن ها را پیاده سازی کنید. در ادامه شما را با مراحل یافتن ایده برای متن تبلیغاتی موثر که منجر به فروش می شود را بیان می کنم.

هر ایده متنی برای تبلیغات از سه منبع سرچشمه می گیرد

  • درک و شناسایی محصول
  • بازار
  • رسالت متن تبلیغاتی

بنابراین مراحل یافتن ایده برای تبلیغات

مرحله اول: جمع آوری اطلاعات و دریافت حقایق محصول

برای نوشتن تبلیغات شما نیازمند دو دسته از اطلعات و حقایق هستید. دسته اول اطلاعات خاص درباره محصول و دسته دوم اطلاعات درباره مردم و امور کلی. در این زمینه شما کتابها، مجله ها، روزنامه ها، خبرنامه ها، پوسترها، برچسب محصولات و همه چیز را بخوانید. مجله های تبلیغاتی را بخوانید تا با این دنیای ویژه آشنا شوید.

همچنین با مردم صحبت کنید. در کلاس ها و سمینارها شرکت کنید. و بالاخره با هر روشی که فکر می کنید اطلاعات جمع آوری کنید.

مرحله دوم: در جستجوی تلفیق افکار باشید

ایجاد یک متن تبلیغاتی جدید یا به عبارتی یک فکر تازه، صرفا تلفیقی از افکار کهنه است. این گفته ی هاپتمن است:” تمامی خلاقیت ها صرفا جابجایی افکار کهنه هستند”

بنابراین در این مرحله شما نیاز دارید که از اطلاعاتی که در مرحله قبل آماده کرده اید شروع به ترکیب کردن کنید. اطلاعات مختلف را با هم ترکیب کنید تا زمانی که دیگر ترکیبی وجوود نداشته باشد در این مرحله به دنبال ویرایش، فیلتر یا حذف کردن نباشید. فقط ترکیب کنید

مرحله سوم: دوره ی تکوین و الهام گیری

تا بدین جا شما اطلاعات را جمع آوری کردید و آن ها را با هم ترکیب کردید. در این جا لازم است که مسئله را کنار بگذارید و کار را به ذهن نیمه هوشیار خود بدهید. یعنی به استراحت بروید. دوش بگیرید. موسیقی گوش کنید یا هر کار دیگری. بگذارید ذهن نیمه هوشیارتان در طول ۲۴ ساعت روی مسئله کار کند. ردر طول این دوره احتمالا ایده ای که در جستجویش بودید از ” ناکجا آباد” ظاهر خواهد شد.

مرحله چهارم: تکمیل

بعد از اینکه ایده متن تبلیغاتی به ذهنتان رسید شروع به تکمیل آن کنید. بدین صور که موارد نادرست را حذف کنید، مطالب جدید به آن اضافه کنید و به ویرایش آن بپردازید.

این مرحله، مرحله نهایی کردن ایده متن تبلیغاتی شماست که برای محصول خود می خواهید.

پس از نهایی کردن چندین بار آن را بخوانید، ویرایش کنید و با افرادی که فکر می کنید می توانند به شما در این زمینه کمک کننند مشورت نمایید. تا در نهایت متنی را برای تبلیغ محصول خود بدست آورید که منجر به فروش محصول شود.

پیشنهاد ویژه: شما نه تنها برای تبلیغات بلکه برای حل مسائل کسب و کار خود نیاز به ایده هایی دارید که آن را حل کنید. محصول ویدئویی ” جادوی خلق ایده” تمام مراحلی که برای یک مشکل از طریق یا حین ایده نیاز است را به خوبی مشخص کرده است. برای اطلاعات و یا دریافت این محصول به ایمیل sadeghifatemeh2012@gmail.com تحت عنوان ” جادوی خلق ایده” پیام دهید.

در تکمیل این مبحث می توانید مقاله “لازم نیست نابغه باشید” را مطالعه نمایید.

امیدوارم با رعایت این مراحل بتوانید بهترین متن تبلیغاتی را برای محصول خود بنویسید.

شاد باشید و نوآور