بهترین کتاب های خلاقیت و نوآوری که هر مدیری باید بخواند

در این مقاله بهترین کتاب های خلاقیت و نوآوری از نگاه فاطمه صادقی معرفی شده اند.

  • مگاخلاقیت: اثر دکتر آندره جی. الینیکف

مگاخلاقیت

مگاخلاقیت کتابی کاربردی، برای افراد، مخصوصا مدیرانی است که درصدد ایجاد تغییرات در ذهن و مغز خود هستند، مفید می باشد. این کتاب به معرفی خلاقیت و فرد خلاق، ویژگی هایی که برای خلاق بودن لازم اند و نحوه کسب کردن این ویژگی ها است.

این کتاب ۵ قانون اساسی ارائه می دهد که با استفاده از آنها فرد نه تنها تبدیل به فردی خلاق، که فراخلاق و مگاخلاق می شود.

  • خلاقیت: اثر برایان تریسی

خلاقیت

برایان تریسی فردی است که نه تنها کتابهایش بلکه خودش نیز آموزنده است. ایشان کتابی تحت عنوان خلاقیت درا دکه روش هایی اثبات شده و عملی را بیان کرده است، تا به شما کمک کند موجی از ایده ها را در زمینه شغلی و خانوادگی به ذهن خود وارد کنید. در صورتی که هر کدام از این روش ها عملی شوند، در آینده نتایج خوبی به شما می دهند، که گاهی اوقات بسیار متحیرکننده خواهد بود.

  • خلاقیت ۲۰: اثر فاطمه صادقی

خلاقیت 20

در این کتاب سعی کرده ام خلاقیت پنهان شما را شکوفا کنم و آن را افزایش دهم.( برای اینکه بدانید در مورد افزایش خلاقیت بدانید می توانید مقاله ” چطور خلاقیت خود را افزایش دهیم” را مطالعه کنید.) این کتاب شامل ۲۰ درس است که با انجام دادن تمرینات آن بعد از ۲۰ روز مطمئنا خلاق تر شده و می توانید به راحتی در زمینه شغلی و خانوادگی به ایده های جالبی برسید. تمرینات این کتاب ذهن شما را باز می کند.

  • یک روش برای خلق هزاران ایده: اثر جیمز وب یانگ

یک روش برای خلق هزاران ایده

کتابی کوچک اما بسیرا عالی است. تنها با خواندن همین کتاب می توانید به راحتی به ایده های جالب برسید. مطالبی که در این کتاب وجود دارد از همه چیزهایی که تا بحال در مورد ایده خوانده ام بیشتر مرا جذب کرده است. این کتاب را حتما بخوانید.

نکته: محصولی آموزشی را براساس همین کتاب تحت عنوان ” جادوی خلق ایده” تهیه کرده ام، که در صورت تمایل به دریافت آن می توانید به sadeghifatemeh2012@gmail.com ایمیل بزنید.

  • چهار لنز نوآوری: اثر روان کیسبون

چهار لنز نواوری

لنزهایی که در این کتاب از آنها سخن به میان آمده است، لنزهایی هستند که تمام نوآوران از جمله استیو جابز، نیوتن، انیشتین، گالیله و بسیاری دیگر، از این لنزها برا خلق چیزهای نوآور استفاده کرده اند. اگر کسب و کار خود را دارید به شما سفارش می کنم که حتما آن را بخوانید. نکاتی که دارد در هیچ کتابی ندیده ام.

این ۵ کتابی بود که به نظر من کتابهای کاربردی در زمینه خلاقیت و نوآوری هستند.

شما هم اگر کتابی در در این زمینه مطالعه کرده اید و به نظرتان کاربردی و خوب هستند، خوشحال می شوم معرفی کنید.

شاد باشید و نوآور