خلاقیت خود را با صفحات صبحگاهی افزایش دهید

برای افزایش خلاقیت راه های زیادی وجود دارد یکی از این راه ها صفحات صبحگاهی است.

هرروز با مسائل زیادی روبرو  هستیم. بعضی از آن‌ها ما را عصبانی و بعضی خوشحال می‌کنند. اگر با موردی روبرو شویم که مطابق میل ما نباشد به‌شدت عصبانی می‌شویم و دوست داریم همه را درگیر کنیم. زمان عصبانیت مخصوصاً اگر بدانیم که یک نفر عامل این خرابکاری است به‌محض دیدن او شروع می‌کنیم به بدوبیراه گفتن. تمام عصبانیت‌های دیگران را هم سر او خالی می‌کنیم. اکثر مواقع اگر فرد دم دست نباشد به او زنگ می‌زنیم و تا می‌توانیم به او بد و بیرا می‌گوییم. ولی هنوز علت اصلی را بررسی نکرده‌ایم و نمی‌دانیم دلیل اینکه این فرد این کار را انجام داده است چه چیزی است. شاید دلیل اصلی به خودمان برمی‌گردد. اما ما عجول هستیم و به این حرف‌ها گوشمان بدهکار نیست. اما دوای این درد تنها یک لیوان آب‌خنک است. آب‌خنک روی سیستم بدن ما اثر می‌گذارد و از عصبانیت ما کاسته می‌شود. بعد می‌توانیم با ملایمت و فکر کردن به موضوع تصمیم‌گیری کنیم. اگر نتوانیم خودمان را در برابر ناملایمات آرام کنیم مسلماً موفق نخواهیم شد و به رشد نمی‌رسیم.

ذهن ما در طول روز با موضوعات زیادی روبروست. استرس‌ها، شادی‌ها، ترس‌ها، ناکامی‌ها و صدها مورد دیگر. از صبح که بیدار می‌شویم انواع ویروس‌های مخرب را وارد ذهنمان می‌کنیم. این‌قدر این ویروس‌ها وارد ذهن می‌شوند که دیگر ذهن قادر به فکر کردن و خلاقیت نیست. ذهن بیشتر درگیر مسائل ناچیز می‌شود و از موضوع اصلی که باید حل شود دور می‌ماند. چون نمی‌تواند با این همه موضوعات گوناگون درگیر شود. در این زمان شما نیاز به ابزاری دارید تا بتوانید مثل زمان عصبانیت، ذهن خود را آرام کنید و خلاقیت از بین رفته خود را بازگردانید، تا بتوانید از آن برای خلق راه‌حل مسائلتان استفاده کنید.

آب‌خنک ذهن شما صفحات صبحگاهی است.

صفحات صبحگاهی چنان ذهن شما را آرام می‌کند که در طول روز می‌توانید از خلاقیت خود استفاده کرده و آن را به کار گیرید.

صفحات صبحگاهی درمانی است برای ذهن‌های آشفته. با نوشتن صفحات صبحگاهی ذهنتان آرام می‌گیرد و می‌توانید با آرامش روز را سپری کنید.

و اما صفحات صبحگاهی چیست؟

صفحات صبحگاهی سه صفحه است که هرروز صبح قبل از انجام هر فعالیتی یعنی بعد از بیدار شدن از خواب شروع به نوشتن می‌کنید. هرروز صبح شما سه صفحه می‌نویسید. در این سه صفحه هر چه که دوست دارید می‌توانید بنویسد. از استرس‌ها، عصبانیت‌ها، آرزوها، ناراحتی‌ها، شکرگزاری و هر چه که دوست دارید می‌توانید بنویسید. هیچ فیلتری وجود ندارد که چه بنویسید. حتی اگر نمی‌دانید در این صفحات صبحگاهی چه بنویسید می‌توانید بنویسید ” من نمی‌دانم چه چیزی باید بنویسم” ولی فقط باید این سه صفحه را بنویسید و از دست از کاغذ برندارید.

صفحات صبحگاهی ابزاری قوی برای بیدار کردن خلاقیت از بین رفته شماست.

ذهن شما با درگیری‌های روزانه‌ای که دارد نیاز به آب‌خنکی دارد که ان را آرام کند این صفحات صبحگاهی هستند که می‌توانند این کار را  انجام دهند و ذهن شما را برای بقیه روز آرام کنند.

پس اگر می‌خواهید ذهنی آرام داشته باشید تا بتوانید قدرت خلاقیت خود را افزایش دهید حتماً از صفحات صبحگاهی استفاده کنید.

خلاقیت نیاز به ذهنی آرام و بدون دغدغه دارد تا بتواند شکوفا شود بدون این آرامش نمی‌تواند راه‌حل‌هایی برای شما بدهد که بتوانید به بهترین شکل مسائلتان را حل کنید.

تمرین ۹۰ روز:

به مدت ۹۰ روز هرروز صبح این صفحات صبحگاهی را بنویسید و نتیجه آن را مشاهده کنید. مطمئناً خلاقیت شما افزایش خواهد یافت و ذهنتان آرام می‌گیرد.

شاد باشید و نوآور