انتخاب مرورگر و خلاقیت شما

انتخاب مرورگر و خلاقیت بسیار به هم ربط دارند. این اثبات شده علمی است.

چگونه مرورگری که انتخاب می کنید نشان دهنده خلاقیت شماست؟

آیا می دانید که خلاق بودن شما از انتخاب مرورگر شما هم مشخص می شود؟

همه ما برای جستجو در اینترنت از مرورگرهایی استفاده می کنیم. یکی سافاری، یکی کروم، یکی اکسپلورر و …

هر کسی با توجه به نوع نگرش و تفکرش، مرورگری را انتخاب می کند. بیاییم با هم ببنیم انتخاب مرورگر و خلاقیت چطور ثابت شده است.

برای بررسی علمی این موضوع تحقیقی که مایکل هاوسمن در این زمینه انجام داده است را برای شما آورده ام که کاملا به صورت علمی موضوع بررسی شود.

حتما این بررسی را به صورت جدی و با تمرکز بخوانید. این هم در زندگی و هم در کسب و کار شما بسیار موثر است.

مایکل هاوسمن اقتصاددان، پروژه ای را رهبری می کرد که هدفش یافتن علت این مسئله بود که

“چرا برخی مسئولان خدمات مشتریان، بیش از بقیه در شغل خود باقی می مانند.”

ایشان به داده های بیش از سی هزار کارمندی دسترسی داشت که امور تلفنی بانک ها، خطوط هواپیمایی، و شرکت های تلفن همراه را انجام می دادند، به این نکته مظنون شد که سابقه شغلی آن ها نشان دهنده علت پایبندی شان به شغل مربوط باشد. ایشان فکر می کردند افرادی که سابقه تغییر شغل زیادی دارند زودتر استعفا می دهند، اما چنین نبود. احتمال ترک شغل کارکنانی که طی پنج سال گذشته شغل داشتند از کسانی که به مدت پنج سال در همان شغل مانده بودند بیشتر نبود.

او که به دنبال نشانه های دیگری می گشت، متوجه شد تیمش اطلاعاتی را به دست آورده است در مورد اینکه کارکنان مورد نظر، در زمان ثبت نام برای شغل، از کدام مرورگر اینترنتی استفاده کرده بودند. از سر تفنن، این مسئله را به بوته آزمایش گذاشت که ” آیا این انتخاب ربطی به ترک شغل داد یا خیر.”

انتظار نداشت هیچ رابطه همبستگی ای پیدا کند، زیرا گمان می کرد انتخاب مرورگر صرفا مسئله ای سلیقه ای است. اما وقتی به نتایج نگاه کرد، خشکش زد: کارکنانی که از فایرفاکس یا کروم برای مرور وب استفاده می کردند ۱۵% بیش از کسانی که از اینترنت اکسپلورر یا سافاری استفاده می کردند در شغل خود باقی مانده بودند.

هاوسمن، با این فکر که این امری تصادفی است، همان تحلیل را برای غیبت از کار انجام داد. الگوی به دست آمده همان بود: احتمال نرفتن سر کار برای کاربران فایرفاکس و کروم ۱۹% کمتر از طرفداران اینترنت اکسپلورر و سافاری بود.

تیمش نزدیک به سه میلیون داده در مورد فروش، رضایت مشتری و میانگین طول تماس تلفنی گردآوری کرده بود. کاربران فایرفاکس و کروم فروش به مراتب بیشتری داشتند، و زمان تماس هایشان کوتاه تر بود. مشتریان هم خشنودتر بودند: میزان رضایتی که مشتری ای که فایرفاکس و کروم با گذشت ۹۰ روز از شروع به کارش به دست می آوردند کاربران اینترنت اکسپلورر و سافاری بعد از ۱۲۰ روز از زمان شروع به کار کسب می کردند!

این خود مرورگر نیست که باعث می شود آن ها شغل شان را حفظ کنند، حضور قابل اطمینانی داشته باشند، و موفق شوند. بلکه مسئله به چیزی مربوط می شود که انتخاب مرورگرشان درباره عادات آن ها برملا می سازد. چرا کاربران فایرفاکس و کروم از هر لحاظ متعهدتر و خوش عملکردترند؟

پاسخ بدیهی می توانست این باشد که آن ها با فناوری آشنایی بیشتری دارند، از همین روی هاوسمن به بررسی این مسئله پرداخت. همه کارکنان آزمون دوره های رایانه را گذرانده بودند و همچنین دوره های تایپ سریع را نیز گذرانده بودند. و از این لحاظ یکسان بودند. دانش و مهارت فنی علت برتری آن ها نبود.

آنچه این تفاوت را ایجاد می کرد این بود که چگونه مرورگر را گرفته بودند. اگر یک رایانه شخصی داشته باشید، اینترنت اکسپلورر در ویندوز، هنگام نصب آن، به صورت پیش فرض وجود دارد اگر کاربر مک باشید، مرورگر سافاری از قبل روی رایانه شما نصب شده است. تقریبا ۳/۲ کارمندان خدمات مشتریان از مرورگرهای پیش فرض استفاده می کردند، و هرگز این سوال را مطرح نمی کردند که آیا مرورگر بهتری هم هست یا خیر.

برای گرفتن فایرفاکس یا کروم باید قدری ابتکار عمل به خرج دهید و مرورگر متفاوتی دانلود کنید. به جای پذیرفتن وضعیت پیش فرض، ابتکار عمل به خرج دهید و به دنبال گزینه ای بروید که ممکن است بهتر باشد. و این ابتکار عمل، هر چند کوچک، دریچه ای است به آنچه در محل کار خود انجام می دهید.

رویکرد کارمندان خدمات مشتریانی که پیش فرض اینترنت اکسپلورر و سافاری را می پذیرفتند در قبال کار نیز به همان صورت بود. آن ها در تماس های فروش از روی نوشته حرف می زدند و رویه های کاری استاندارد را برای رسیدگی به شکایات مشتریان دنبال می کردند. شرح وظایف خود را امری ثابت به شمار می آوردند، و بنابراین زمانی که از کارشان ناراضی بودند، کم کم غیبت می کردند، و در نهایت دست از کار می کشیدند.

کارکنانی که ابتکار عمل به خرج می دادند و مرورگر خود را با فایرفاکس یا کروم تغییر می دادند، در قبال کارشان هم رویکرد متفاوتی داشتند. آن ها به دنبال راه های تازه ای برای فروش به مشتریان و رسیدگی  به دغدغه های آنان داشتند. وقتی با موقعیت نامطلوبی مواجه می شدند، آن را حل و فصل می کردند.

همانطور که بارها و بارها گفتم خلاقیت یعنی درهم شکستن فرض ها. یک انسان خلاق، یک انسان نوآور کسی است که به دنبال بهتر کردن است به دنبال یافتن راه حل است حتی اگر مشکلی با کارش ندارد، مشکلی با جستجو کردن با مرورگرهایش ندارد ولی همیشه به دنبال بهترین هاست و هیچ وقت پیش فرض ها را دوست ندارد و به دنبال شکستن آن هاست.

با توجه به این تحقیق و اطلاعاتی که بدست آوردید انتظار می رود که از این به بعد پیش فرض هایی که در اطرافتان وجود دارد را بشکنید. مطمئن باشید با شکستن پیش فرض ها به نتایج بسیار عالی می رسید

افراد خلاق و نابغه ای که می شناسیم مثل انیشتین، نیوتن، تسلا و … اگر زندگی نامه آن ها را بررسی کنیم و اگر آن ها را دنبال کنیم متوجه می شویم همه آن ها پیش فرض ها را شکسته اند و به اختراع، اکتشاف و خلق رسیده اند.

شما هم می توانید، اگر به آنچه که می آموزید عمل کنید و پیش فرض های موجود را بشکنید.

پیشنهاد: برای تکمیل این مقاله می توانید مقاله ” ۷ مورد که باعث کاهش خلاقیت می شود” را مطالعه کنید

شاد باشید و خلاق