بهترین جلسه طوفان فکری با تفکر سیستمی

یکی از مهمترین و کاربردی ترین تکنیک های خلاقیت طوفان فکری است. شما بارها وبارها اسم این تکنیک را شنیدید و شاید هم استفاده کرده باشید. با وجود اینکه این تکنیک بسیار کاربردی است چرا کمتر استفاده می شود و اگر هم استفاده می شود نتیجه بخش نیست؟

امروز می خواهم دلیل کاربردی نبودن این تکنیک در بسیاری از سازمان ها را بگویم و اینکه طوفان فکری بر چه اساس باشد بهترین بازده را دارد.

طوفان فکری و نگرش سیستمی

بهترین جلسه طوفان فکری جلسه ای است که براساس تفکر سیستمی باشد. در مقاله “ چطور ایده ماندگار و جهانی بدهیم؟” به صورت کامل در مورد سیستم و تفکر سیستمی توضیح داده شد. اینکه تفکر سیستمی یک نگاه جامعه نگرانه دارد.

خب چطور می توانیم از تفکر سیستمی در جلسات طوفان فکری استفاده کنیم

نگرش سیستمی دو ویژگی مهم دارد. یکی از این ویژگی ها دیدن الگوهای وابستگی درونی است که در سیستم وجود دارد. این وابستگی های درونی اثراتی هستند که بخش های مختلف سیستم روی هم می گذارند. مثلا سیستم بدن را در نظر بگیرید. تمام اجزا آن به هم وابسته اند و تغییر در رفتار یکی از اجزا مثلا قلب روی سایر اجزا اثر گذار است. اگر بدن بخواهد خوب کار کند و پایدار بماند نیاز به هماهنگی درست اجزا و دیدن وابستگی آن ها دارد.

سازمان هم مثل بدن انسان است اگر بخواهد بازدهی داشته باشد و پایدار بماند باید وابستگی بین درون اجزا هم ببیند. به طور مثال کارخانه لبنیات را در نظر بگیرید. تصور کنید ماست به مرحله کنترل کیفیت رسیده است و می خواهیم کیفیت آن را بررسی کنیم. بعد از بررسی کیفیت به این نتیجه می رسیم که اگر کیفیت طولانی مدت بخواهیم باید بسته بندی را عوض کنیم. به واحد بسته بندی ارجاع می دهیم و عملا مشکل در بخش کیفیت حل شده است

بخش بسته بندی با یکسری تکنیک ها، بسته بندی های جدیدی ارائه می کند که کیفیت را در طولانی مدت حفظ کند. بسته بندی جدید میزان حجم ماستی که باید در بسته بندی قرار بگیرد را تغییر می دهد و مشکل جدید بوجود می آید. بخش بسته بندی ماست مشکل خود را حل کرده و آن را به بخش مربوط به حجم و مقدار ماستی که باید در بسته قرار گیرد ارجاع می دهد. آن بخش دوباره مشکل خود را به طور مستقل حل می کند. این چرخه همین طور ادامه دارد.

از این نوع مشکلات در بسیاری از سازمان ها وجود دارد و مشکل جابجا می شود و حل نمی شود. مدیریت جلسه طوفان فکری تشکیل می دهد و چون نمی داند مشکل از کجاست از مدیران فروش و تیم آن ها برای جلسه دعوت می کند و آن ها به بحث در مورد راهکارهای فروش می پردازند و راهکاری ارائه می دهند. راهکار اجرایی می شود و مشکل حل نمی شود. این یک مثال فرضی بود. شما به عنوان یک مدیر از این نوع مثال را در سازمان خود بسیار دیده اید.

اگر در یک سازمان یک مدیر وابستگی درونی بخش های مختلف را ببیند در جلسات طوفان فکری بسیار موفق تر است. یعنی اگر بخواهیم جلسات طوفان فکری تاثیرگذار برگزار کنیم باید از تمام بخش های سازمان از جمله فروش، بازاریابی، کنترل کیفیت، بسته بندی و … دعوت کنیم و جلسه را تشکیل دهیم. چون راهکار در یک بخش روی سایر بخش ها اثرگذار است و در این سیستم ما وابستگی درونی اجزا  را داریم. تمام اجزا وابسته باید بر راهکاری که ارائه می شود نظارت داشته باشند و بعد راهکار نهایی داده شود اگر به این شکل باشد بهترین جلسه طوفان فکری را خواهید داشت

بنابراین اگر شما مدیر یک سازمان هستید یا صاحب یک کسب و کار هستید و به دنبال راه حلی برای مشکل بوجود آمده می گردید، جلسه طوفان فکری را با نگرش سیستمی برگزار کنید. جلسه ای که تمام مدیران یا تیم بخش هایی که به هم وابسته هستند در مورد مشکل جاری را، جمع کنید و طوفان فکری انجام دهید.

امیدوارم که این مقاله بتواند در راه رسیدن به راه حل های خلاقانه در جلسات طوفان فکری به شما کمک کند.

در صورتی که سوالی در این زمینه داشتید به من ایمیل بزنید.

ادرس ایمیل : sadeghifatemeh2012@gmail.com

شاد باشید و خلاق