ایده ها برای ایجاد محیط خلاق

محیط تاثیر بسیار زیادی در ایجاد ایده توسط پرسنل دارد. محیطی که بتواند خلاقیت پرسنل را تحریک کند در رشد کسب و کار بسیار مهم است. محیط خلاق یکسری ویژگی ها دارد که در ادامه با هم بررسی می کنیم

دو موضوع وجود دارد

اولا همه کسب و کارها به دنبال افراد خلاق هستند تا ایده های عالی برای رشد کسب و کارشان بدهند

ثانیا همه مدیران می دانند که نیروی انسانی مهمترین عامل در موفقیت کسب و کارشان است

اما با وجود این که مدیران و صاحبان کسب و کار این دو موضوع مهم را می دانند ولی در عمل به نیروی انسانی و تحریک خلاقیت آنها چندان توجهی ندارد و خیلی راحت از کنار آن می گذرند

سوال اینجاست : چطور پرسنل را خلاق کنیم؟ یا به عبارتی چطور خلاقیت پرسنل را تحریک کنیم؟

یکی از عوامل مهم در ایجاد تحریک خلاقیت، بوجود آوردن محیطی است که در آن فرد خلاقیتش تحریک شود. خب این محیط چه ویژگی هایی باید داشته باشد

در اینجا می خواهم شما را با ۳ ایده موثر برای ایجاد محیط خلاق آشنا کنم. می توانید از این ۳ ایده استفاده کنید و خیلی راحت محیط خلاق بوجود آورید

ایده اول برای ایجاد محیط خلاق : ایجاد بوی دلنشین در شرکت، سازمان و …

بوی دلنشین تاثیر زیادی در تحریک خلاقیت دارد. زمانی بوی دلنشین به مشام یک فرد می رسد اکسیژن مغز افزایش پیدا می کند، و این خلاقیت را بالا می برد.

چه نوع بوهایی برای مغز و خلاقیت مفید هستند؟

بوهای وانیل و اسطوخودوس از جمله بوهای مناسب برای تحریک خلاقیت هستند. این بوها باعث ترشخ هورمون اندروفین می شوند و هورمون اندروفین برای شادی و آرامش بسیار مناسب است. و زمانی که فرد شاد باشد و آرامش داشته باشد از خلاقیت بالایی برخوردار است و ایده های جالبی به ذهنش می رسد.

بوی دلنشین باعث جوان تر شدن نورون ها می شود و ۲۰% یادگیری را بیشتر می کند.

ایده دوم برای ایجاد محیط خلاق : دکوراسیون محیط و طراحی محیط

محیطی باعث تحریک خلاقیت می شود که محیطی غنی باشد. محیط غنی محیطی است که از عوامل طبیعی مثل گل، آب و … استفاده شود.

نورون ها از یکسری دندریت تشکیل شده اند زمانی که تعداد دندریت ها زیاد شود خلاقیت بالا می رود. دندریت ها در محیط غنی مثل برس می مانند و خلاقیت را بالا می برند.

رنگ ها هم در خلاقیت بسیار موثر هستند. رنگ هایی مثل سبز، آبی و سفید خلاقیت را تحریک می کنند

ایده دیگری که در مورد محیط می توانید انجام دهید جابجایی هر هفته یا حداقل یک ماه یکبار پرسنل است. یعنی مکان های پرسنل را هر ماه تغییر دهید. این تغییرات برای ذهن بسیار مفید است و باعث باز شدن ذهن می شود و خلاقیت را بالا می برد.

ایده سوم برای ایجاد محیط خلاق: روز اول کاری

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید و بسیار در نیروی کاری شما موثر است و باعث احساسات بسیار مثبت در نیروی انسانی می شود، روز اول کاری هر فردی است که برای اولین بار می خواهد وارد کسب و کار شما شود. نیروی انسانی که از همان روز اول احساس مثبتی نسبت به کسب و کار شما داشته باشد خیلی راحت می تواند ایده های جالبی برای کسب و کار شما بدهد.

این داستان را با هم بخوانیم تا به اهمیت این موضوع پی ببریم

زمان های تغییرات، مثل نقاط عطف، لحظات بسیار تعیین کننده ای هستند. تغییراتی مثل ازدواج صرف نظر از اینکه با چه شکل و مراسمی انجام شود، یک لحظه تعیین کننده است. اما اگر بدانیم این لحظات تغیین کننده طبیعی چقدر مهم هستند، آن گاه خیلی راحت از کنارشان رد نمی شویم.

این منطق نشان می دهد که چرا روز اول کاری یک کارمند، تجربه ای است که ارزش سرمایه گذاری دارد. برای کارمندان جدید، سه تغییر به طور همزمان رخ می دهد: کار جدید، جامعه جدید و محیط جدید. روز اول نباید مجموعه ای از فعالیت های اداری نوشته شده روی یک لیست باشد. بلکه باید یک لحظه خاص و به یادماندنی باشد.

لانی لورنز فرای، این فرصت را به خوبی شناخت. فرای که در بخش استراتژی و بازاریابی جهانی برند، در شرکت جان دیر(john deere) کار می کرد، شنیده بود که رهبران شرکت در آسیا با مشکل حفظ کارمندان رو به رو هستند. فرای می گوید، شرکت جان دیر در آن منطقه، شرکت شناخته شده ای نیست. مثل آمریکا و کشورهای غربی نیست که احتمالا پدربزرگ شما یک تراکتور جان دیر داشته است. در نتیجه، کارکنان وابستگی و ارتباط عاطفی کمتری نسبت به برند دارند.

فرای و همکاران او در بخش برندسازی، فرصت را برای ساختن این ارتباط مناسب دیدند، و تشخیص دادند که این ارتباط باید در روز اول کاری کارمندان شکل بگیرد. آن ها با همکاری مشاور تجربیات مشتریان، لویس کاربن، تجریه روز اول کاری را طراحی کردند. در ادامه، آن چه آن ها برای روز اول کارکنان خود طراحی کرده بودند را ببینید.

اندکی پس از آن که شما نامه مربوط به پیشنهاد کاری از شرکت جان دیر را می پذیرید، ایمیلی از یک دوست ( اعضای شرکت) دریافت می کنید. بیایید او را آنیکا بنامیم. او خود را معرفی می کند و برخی از موارد کلی چون محل پارکینگ، قوانین مربوط به پوشش، و غیره را به شما می گوید. او همچنین می گوید منتظر است تا در ساعت ۹ صبح اولین روز کاری شما، در لابی شرکت از شما استقبال کند.

زمانی که اولین روز کاری فرا می رسد، شما در محل درست پارک می کنید و خود را به لابی می رسانید، و آنیکا آنجاست. شما او را از روی عکسی که از او دارید، تشخیص می دهید. او به صفحه نمایشگر بزرگ موجود در لابی اشاره می کند، روی آن با فونت بسیار غول آسایی نوشته شده است : خوش آمدی آرجون

آنیکا اتاق شما را نشان می دهد. یک بنر به ارتفاع ۶ فوت کنار آن قرار دارد که به مردم نشان می دهد یک نیروی جدید آمده است. مردم در طول روز به اتاق شما سر می زنند و خوش آمد می گویند.

همان طور که کم کم با محل کار جدید خود وفق پیدا می کنید، متوجه عکس پس زمینه صفحه نمایشگر خود می شوید، عکس بسیار زیبایی از تجهیزات جان دیر در یک مزرغه در هنگام طلوع خورشید است که روی آن نوشته شده ” به مهمترین کاری که در طول زندگی ات انجام خواهی داد خوش آمدی”

متوجه می شوید که اولین ایمیل خود را دریافت کرده اید. ایمیل از سام آلن، مدیر ارشد اجرایی جان دیر است. در یک ویدئو کوتاه، او کمی درباره ماموریت شرکت که شامل تهیه غذا، پناهگاه و زیرساخت های مورد نیاز برای جمعیت رو یه افزاش جهان است، صحبت می کند. او در پایان می گوید:

از اولین روز کاری خود لذت ببر. امیدوارم به عنوان عضوی از خانواده جان دیر دوران کاری طولانی و موفقی داشته باشی.

حال متوجه می شوید که یک هدیه روی میز کاری شما قرار دارد. نمونه ای از اولین دستگاه شخم زنی جان دیر که در سال ۱۸۳۷ ساخته شده و از جنس فولاد ضد زنگ است. کارتی که به همراه هدیه قرار دارد به شما توضیح می دهد که چرا کشاورزان عاشق این دستگاه بوده اند.

در میانه روز، انیکا شما را برای صرف ناهار به همراه گروه کوچکی از کارمندان، خارج از دفتر دعوت می کند. همکاران از شما درباره گذشته تان می پرسند و از پروژه هایی که در آن ها مشغولند می گویند. اواخر روز، مدیر دپارتمان ( رئیس رئیس شما) نزد شما می آید و قرار ناهار کاری در هفته آینده را با شما می چیند.

شما در پایان روز در حالی از دفتر خارج می شوید که حس می کنید به این محیط تعلق دارید. کاری که انجام می دهید اهمیت دارد و وجود شما برای شرکت مهم است.

پس از این که تیم برند جان دیر، برنامه خود در خصوص تجربه اولین روز کاری را کامل کرد، برخی از دفاتر شرکت در آسیا آن را اجرا کردند. در دفتر پکن این طرح چنان با موفقیت همراه بود که کارکنان قدیمی به شوخی می گفتند:

میشه ما استعفا بدیم و دوباره استخدام بشیم؟

در هند این طرح باعث شد تا جان دیر بتواند در بازار کار بسیار رقابتی آن جا، با سایر رقبا تمایز ایجاد نماید. آیا هر شرکت در جهان نباید نسخه ای از چنین تجربه روز اول را اجرا کند؟

این ها ۳ ایده بسیار مهم و تاثیرگذار در خلاقیت پرسنل یک کسب و کار است که می تواند در رشد کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار باشد.

روش دیگری که در خلاقیت بسیار موثر است پرسیدن سوال است. در مقاله ” تحریک خلاقیت با پرسیدن سوال” می توانید نکات جالبی را بخوانید.

خوشحال می شوم اگر ایده دیگری دارید یا ایده ای را در سازمانی مشاهده کرده اید که موثر بوده است، با من و سایر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

شاد باشید و خلاق