خلاقانه ترین گیاه کدام است؟

بهترین ایده ها از دل طبیعت آمده اند. یعنی از طبیعت الهام گرفته اند. در ابتدا چند نمونه را بررسی می کنیم و بعد به سراغ بررسی خلاقانه ترین گیاه دنیا می رویم.

تیغه توربین پیشرفته از نهنگ گوژپشت الهام گرفته شده است. تصویر زیر را ببینید

تفنگ پرتو اکس از چشم لابستر که یک موجودی است که در کف اقیانوس زندگی می کند، الهام گرفته شده است.  تصویر زیر را ببینید

خانه خود خنک شونده از صدف حلزون الهام گرفته شده است. تصویر زیر را ببینید.

این ها نمونه ایده هایی است که از طبیعت الهام گرفته شده است. پس طبیعت بهترین الگو برای رسیدن به ایده های عالی است.

امروز با خودم گفتم با توجه به اینکه ما خیلی راحت می توانیم از طبیعت الهام بگیریم و به ایده های عالی در هر زمینه ای برسیم، خلاقانه ترین گیاه چه گیاهی است تا بتوانم رفتار آن را بررسی کنم و ببینم چه رفتار یا فعالیت هایی دارد که بتوانیم از آن الگو برداری کنیم.

شروع به جستجو در اینترنت در مورد خلاقانه ترین گیاه کردم که چیزی به دست نیاروردم. بعد به دنبال باهوش ترین گیاه گشتم. به گیاهی به نام Mimosa Pudica رسیدم که بیان شده بود باهوش ترین گیاه دنیاست به این علت که هنگام احساس خطر برگ هایش را جمع می کند، حافظه دارد و جالب تر از همه اینکه در اثر ترزیق داروی بیهوشی واقعا بیهوش می شود. این گیاه حس هم دارد. به نظرم این گیاه کار خاصی انجام نمی داد که خلاقانه به نظر بیاد.

رفتم به دنبال گیاهان بعدی به گیاه جالبی رسیدم. اسم این گیاه موشخوار پارچی بود. این گیاه یک گیاه گوشتخوار است که می تواند یک موش صحرایی را هضم کند. نکته جالبی که داشت شکل این گیاه است که در تصویر می بینید. از این گیاه می توان برای ساخت تله های موش ایده گرفت. از این گیاه می توان ایده گرفت ولی رفتار خلاقانه ای داشته باشد نه.

گیاه موشخوار پارچه ای

گیاه بعدی که به ان رسیدم ویلوپیا میرا بیلیس بود. این گیاه یک گیاه غول پیکر است و در مناطقی رشد می کند که شاید چندین سال اصلا بارندگی وجود نداشته باشد. بنابراین کار جالبی که این گیاه برای داشتن آب برای سال های طولانی انجام می دهد این است که آب را در برگ های خود ذخیره می کند. این گیاه ریشه ای دارد که در عمق زمین نفوذ می کند و آب ها زیرزمینی را جذب می کند. شاید رفتار این گیاه یک رفتار خلاقانه ای باشد برای زنده ماندن.

ویلوپیا میرا بیلیس

باز به بررسی پرداختم ولی هر کدام از گیاهان را که بررسی کردم نتوانستم به گیاهی برسم که رفتاری بسیار خلاقانه داشته باشد. شاید همان گیاه ویلوپیا میرا بیلیس یا گیاه Mimosa Pudica بتوانند به عنوان گیاهانی خلاق در نظر گرفته شوند.

نظر شما در این مورد چیست؟

در صورتی که تمایل دارید بدانید خلاقانه ترین پرنده چه پرنده ای است مقاله ” خلاقانه ترین پرنده چه پرنده ای می تواند باشد؟” را بخوانید.

اگر گیاهی را می شناسید که رفتاری خلاقانه دارد یا شما به عنوان گیاهی خلاق به آن نگاه می کنید لطفا معرفی کنید تا به بررسی آن بپردازیم و با دوستان به اشتراک بگذاریم

متشکرم