بنچ مارکتیگ و خلاقیت

شاید مفهوم بنچ مارک و بنچ مارکتیگ را شنیده باشید و شاید هم نه. امروز می خواهم در مورد این اصطلاح و کاربرد آن در خلاقیت با شما صحبت کنم

شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که خودتان یا کسب و کارتان را با سایر کسب و کارها و افراد دیگر مقایسه کرده باشید. شاید هم کارمندانتان را سایر کارمندان، فرزندانتان را با فرزندی دیگر و سایر مقایسه هایی که انجام می دهید.

اگر تا بحال یک بار هم که شده مقایسه انجام داده باشید در واقع بنچ مارک را انجام داده اید. اما اینکه درست یا  اشتباه، در ادامه متوجه خواهید شد.

همه ما می شنویم که اصلا مقایسه نکنید، مقایسه کار خوبی نیست و از این قبیل سخنان. اما مقایسه کردن گاهی بسیار مفید است در صورتی که در مقایسه، ما به دنبال چگونگی باشیم نه تحقیر، توهین، بی انگیزه شدن و …

اگر شما کسب و کارتان را با کسب و کاری دیگر مقایسه کنید مثلا بخش فروش کسب و کارتان را با بخش فروش کسب و کار رقیبتان مقایسه کنید و متوجه شوید که آنها فروش سالانه بالاتری نسبت به شما دارند و شما در صدد این باشید که چگونه آنها به این فروش بالاتر رسیده اند، از چه روش ها و تکنیک هایی استفاده کرده اند، چه راهکارهایی دارند که شما ندارید و … این یک مقایسه خوب است. اما اگر با این مقایسه به دنبال چگونگی نباشید و فقط فروش بالاتر را ببینید و با راهکارهای خودتان مثلا فشار بیشتر روی بخش فروش، پاداش بیشتر و … عمل کنید، این مقایسه ای بسیار اشتباه است.

بنچ مارکتینگ یعنی شما محصولات، فرایند ها، عملکرد و … کسب و کار خودتان را با سایر کسب و کارها مقایسه کنید و با این عمل، پس از پیدا کردن نقاط ضعف کسب و کارتان به بررسی چگونگی اجرای این نقاط ضعف توسط کسب و کارهای دیگر بپردازید، و با بکارگیری بهترین شیوه های اجرایی عملکرد کسب و کارتان را بهبود ببخشید.

تا بدین با مفهوم بنچ مارک آشنا شدید اما ارتباط آن با خلاقیت

برای بنچ مارکتینگ چندین شیوه وجود دارد

  • مقایسه درون سازمان. مثلا عملکرد نماینده های خود را در شهرهای مختلف با هم مقایسه کنید و دلیل بهتر عمل کردن نماینده شهر کرمان را نسبت به یزد بررسی کنید و نکات را به سایر نمایندگان انتقال دهید
  • مقایسه کسب و کارتان با رقبا. در این روش مثلا تولیدی کفش، خودش را با تولید کننده کفشی که رقیبش است مقایسه می کند و به دنبال بهبود عملکرد خود است.
  • مقایسه با پیشتازان همان صنعت: در این روش مثلا فردی که سایتی فروشگاهی دارد که کالاهای دیجیتالی می فروشد خود را با دیجی کالا مقایسه می کند و عملکرد خود را بهبود می بخشد
  • مقایسه کسب و کار خودتان با کسب و کاری غیر مرتبط. مثلا تولیدی کفش با دیجی کالا

این چهار روش بنچ مارکتینگ بود. ما به سه روش اول کاری نداریم و روش چهارم را مدنظر داریم. روش چهارم دقیقا پایه و اساس خلاقیت و نوآوری است.

در تمام مباحث خلاقیت و نوآوری در کسب و کارها، بهترین روشی که می توان به ایده رسید و نوآوری ایجاد کرد استفاده از آخرین روش بنچ مارکتینگ است. یعنی شما بیایید کسب و کار خودتان را با کسب و کاری غیرمرتبط مقایسه کنید و از این طریق به راهکارها و ایده های بسیار خلاقانه ای می رسید.

مثلا شما فروشگاه پوشاک زنانه دارید. بیاید فرایندهای بخش فروش خودتان را با بخش فروش کسب و کار طراحی سایت مقایسه کنید و به دنبال چگونگی انجام آن فرایندها در طراحی سایت باشید و سپس از آن برای کسب و کار خودتان ایده بگیرید. این بهترین روش برای رسیدن به خلاقیت و نوآوری در کسب و کار است.

بنابراین شما با استفاده از روش چهارم بنچ مارکتیگ به خلاقیت و نوآوری خواهید رسید

مقاله “ایده ای بسیار کاربردی برای رشد کسب و کارها” برای تکمیل این مبحث مناسب است. پیشنهاد می کنم آن را هم مطالعه کنید.

شاد باشید و خلاق