بررسی خلاقیت تری ام ( ۳M )

یکی از شرکت هایی که در رده های اول شرکت های نوآور دنیا قرار دارد شرکت تری ام است. این شرکت با نوآوری ها و خلاقیت هایی که دارد توانسته تاکنون ۷۵۰۰ نوع محصول تولید کند. در این مقاله می خواهیم به بررسی خلاقیت تری ام بپردازیم.

نکته: در این مقاله بخش هایی از داستان شکل گیری شرکت تری ام آمده است که بتوانیم به بررسی خلاقیت های آن بپردازیم. اگر علاقه داشتید که داستان کامل شکل گیری این شرکت را بدانید، می توانید در اینترنت جستجو کنید و به صورت کامل مطالعه کنید.

روند شرکت تری ام را در سه بخش قرار می دهم

بخش اول : از تاسیس تا تغییر محصول

حدود ۱۰۰ سال قبل در آمریکا کارآفرینی خیلی باب شده بود و همه به این سمت می رفتند. جالبه بدونید که حتی بسیاری از افراد ابتدا شرکت را تاسیس می کردند و بعد به دنبال موضوع برای این شرکت می گشتند و از لحاظ اقتصادی آن را بررسی می کردند.

شرکت تری ام در ابتدا با ۵ سرمایه گذار شروع کرد. آنها معدنی پیدا کرده بودند و می خواستند از سنگ های آن به عنوان جایگزینی برای الماس های برش در سنگ های سمباده استفاده کنند. به این دلیل که فکر می کردند که این سنگ ها استحکام الماس را دارند ولی قیمت بسیار پایین تری نسبت به الماس دارند پس می توانند سود خوبی بدست بیاروند. شروع به کار کردند و بعد از تولید اولین محصول و فروش آن مشخص شد که این محصول اصلا مناسب نیست. به فکر چاره افتادند. سهامداران اصلی تصمیم گرفتند که اصلا حقوقی برندارند تا شاید مشکل حل شود ولی مشکل حل نشد.

بخش دوم: تصمیم برای ساخت سنگ تراش

در این بین فردی به نام اوبر که در راه آهن کار می کرد و به فرد سخت کوشی معروف بود بخشی از سهام این شرکت ورشکسته را خرید. ایشان گفتند حالا که سنگ های ما را بجای الماس برای تراش سنگ نمی خرند ما خودمان سنگ تراش می سازیم و از سنگ های خودمان استفاده می کنیم. به تحقیق و بررسی برای ساخت این سنگ ها پرداختد ولی به این نتیجه رسیدند با توجه به دانشی که دارند نمی توانند این سنگ ها را بسازند. به دنبال راه حل به این نتیجه رسیدند که شاید بتوانند از این سنگ ها برای ساخت کاغذ سمباده استفاده کنند.

بخش سوم: تولید کاغذ سمباده

شروع به کار کردند و اولین محصول تولید شد. ولی این محصول اصلا قابلیت ساییدگی نداشت. یعنی این سنگ ها قدرت ساییدگی نداشتند. تصمیم گرفتند که سنگ های را از شرکتی دیگر خریداری کنند و بعد آن ها را روی کاغذ بچسبانند و کاغذ سمباده تولید کنند.

سنگ ها را از شرکتی در اسپانیا وارد کردند و محصول را تولید کردند و وارد بازار کردند اما این کاغذ سمباده ها مناسب نبودند و مشتریان خیلی ناراضی بودند. مدیر فروش در این زمان تصمیم گرفتند که بجای جذب مشتریان جدید با مشتریان قبلی وارد صحبت شوند و دلیل ناراضی بودن آن ها را بررسی کنند. این کار انجام شد ولی خیلی دیر شده بود. چرا؟

به این دلیل : روزی سنگ هایی که از شرکت اسپانیایی وارد کرده بودند از دست یکی از کارگران به داخل سطل آبی ریخته شد. دیدند که آب سطل چرب شده است. تعجب کردند زیرا سنگ نباید چرب باشد. به تحقیق و بررسی پرداختند و به این نتیجه رسیدند که کشتی که این سنگ ها را حمل می کرده است روغن زیتون هم حمل می کرده و یکی از بشکه های روغن خراب بوده است و روغن ها روی سنگ ها ریخته شده بودند.

مدیرعامل آن زمان گفتند ایرادی ندارد در عوض ما یادگرفتیم که هم بخش تولید محصول و هم بخش مواد اولیه باید ناظر کیفی داشته باشند.

ایشان همچنین گفتند که باید سنگ ها را مثل غذا سرخ کنیم تا روغن از بین برود و سنگ مناسب بوجود آید. این کار انجام شد و کاغذ سمباده جدید تولید شد. اما سوددهی خوبی نداشت.

بنابراین دست به تحقیق و بررسی زدند و به این نتبجه رسیدند که بیایند و به جای کاغذ از نوعی پارچه که خاصیت سایندگی هم دارد استفاده کنند. این نوع پارچه ها در کارخانه های خودروسازی و سایر جاها، به عنوان چیزی شبیه پولیش استفاده می شد.

بنابراین این محصول خلاقانه وارد بازار شد و سوددهی خوبی داشت و شرکت به طرف رشد رفت.

دو نکته مهم شرکت تری ام

شرکت تری ام از دو موضوع خیلی خوب استفاده کرد و باعث شد که به رشد بالایی برسد

  • نواوری و خلاقیت
  • تمرکز روی یک توانمندی: شرکت تری ام اینقدر در زمینه کاغذ سمباده دردسر داشت و درگیر بود که در زمینه چسباندن کارکنان آن ها به تخصص بالایی رسیدند و در این زمینه به توانمندی بالایی رسیدند. بسیاری از محصولات مثل نوار کاست و فلاپی دیسک ها هم که روزی حاصل تولید این شرکت بود از همین عمل چسپاندن استفاده کردند.

شرکت تری ام دو مفهوم کلید داشت: ارزش کلیدی و توانمندی کلیدی. ارزش کلیدی آن ها خلاقیت و نواوری بود و توانمندی کلید آنها چسباندن بود.

عامل قدرت شرکت تری ام

عامل قدرت شرکت تری ام در همکاری خلاقانه دو بخش بازاریابی و فنی این شرکت است. به طوری که هر کارمند در این شرکت در بخش های مختلفی در طول دوره کاری خود کار می کند.

شعار این شرکت: نوآوری، صبر، پشتکار و یادگیری از شکست

نکات خلاقیتی

مشاهده : یکی از اصول اساسی نوآوری در کسب و کارها، مشاهده است. این شرکت به خوبی از این موضوع استفاده کرد. و آن زمانی بود که سنگ ها در سطل آب افتادند و مشخص شد که سنگ ها چرب هستند.

تقویت ارزش کلیدیشان: ارزش کلیدی این شرکت نوآوری و خلاقیت بود که برای تقویت این ارزش از تالار مشاهیر استفاده می کنند. تالاری در این شرکت وجود دارد که هر کسی ایده ای را اجرایی کند عکسش در این تالار برای همیشه قرار می گیرد.

چرخش شغلی: همانطور که گفته شد هر کارمند در این شرکت در طول دوره کاری خود در بخش های مختلفی کار می کند و این باعث ایجاد تفکر پیوندی می شود و خلاقیت را بالا می برد.

استخدام افراد نواور: این شرکت همواره به دنبال افراد خلاق و نوآور می گردد و آنها را جذب می کند.

شبکه سازی: یکی از اصول دیگر برای ایجاد نوآوری در کسب و کار شبکه سازی است که این شرکت بسیار خوب از این اصل استفاده می کند.

یادگیری از شکست : یکی دیگر از عوامل موفقیت در کسب و کار و رسیدن به خلاقیت یادگیری است. شرکت هایی که یادگیری بالایی دارند به شرکت های یادگیرنده معروف هستند و با این ویژگی می توانند به نواوری ها و خلاقیت های زیادی برسند. این یکی از اصول اولیه استارتاپ ها هم هست. ( برای تهیه کتاب ” استارتاپ سازی در ایران ” می توانید ایمیل بزنید. Sadeghifatemeh2012@gmail.com)

به پایان بررسی خلاقیت شرکت تری ام رسیدیم امیدوارم نکات خلاقیتی که از دل این شرکت بیرون کشیدیم را به خوبی استفاده کنید.

اگر علاقه مند به مطالعه خلاقیت های شرکت تویوتا هستید می توانید “تویوتا چه خلاقیت هایی دارد : بررسی خلاقیت های تویوتا” را مطالعه کنید.

شاد باشید و خلاق

 تبریک میگم، زیرا جز معدود افرادی هستید که به فکر رشد هستند.

برای ادامه فرمول "کسب و کار موفق" لطفا ایمیل خود را وارد کنید.

ادامه مراحل از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

به این دلیل از ایمیل استفاده می شود که تنها برای افراد خاص فرمول ارائه شود.

You have successfully subscribed to the newsletter

خطایی رخ داده است. لطفا دوباره سعی کنید.

فاطمه صادقی will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.