۳۰ ایده کسب و کاری

امروزه به دلیل کمبود سرمایه و تغییر سبک زندگی، سبک کسب و کارها هم متفاوت شده است. امروزه دیگر کسی به دنبال راه اندازی کسب و کارهایی با سرمایه های زیاد نیست. همه به دنبال ایده کسب و کاری با سرمایه گذاری های اندک هستند.

ایده هایی که در ادامه برای شما آورده ام با توجه به نیاز الان جامعه بیان شده است. بعضی از این ایده ها نیاز به سرمایه ندارند و بعضی دیگر نیاز به سرمایه بسیار کمی دارند. در ادامه این مقاله با من همراه باشید برای بررسی ۳۲ ایده کسب و کاری .

 • تولید محتوا

این روزها فعالیت در فضای مجازی و بخصوص شبکه های اجتماعی خیلی زیاد شده است. چه صاحبان کسب و کارهای قبلی و چه افرادی که کل کار خودشان را از فضای مجازی شروع کرده اند، نیاز به تولید محتوا دارند. نداشتن محتوا برای یک سایت، پیج اینستاگرامی و سایر شبکه های اجتماعی مثل این است که شما مغازه ای در بهترین مکان شهر گرفته اید و این مغازه خالی است و گاهی در آن مقداری جنس می آورید. مشخص است که در این شرایط کسی از شما خرید نمی کند و اگر هم خرید کند، تعداد آنها بسیار اندک هستند.

بنابراین هر فردی که می خواهد در فضای مجازی فعالیت داشته باشد نیازمند تولید محتواست. بسیاری از صاحبان کسب و کارها و افراد زمان کافی ندارند که خودشان تولید محتوا کنند، و بسیاری دیگر هم تخصص انجام این کار را ندارند. پس اگر شما فردی باشید که هم زمان داشته باشید و هم تخصص درآمدزایی از این روش بسیار خوب است.

 • عکاسی و فیلمبرداری

همانطور که در بخش قبلی بیان شد، الان اکثر افراد در فضای مجازی در حال فعالیت هستند و در بسیاری از موارد نیاز به گرفتن عکس از محصولشان هستند. همچنین نیاز به عکاسی و فیلمبرداری از خودشان برای تولید محتواست.

فردی که در این زمینه تخصص دارد خیلی راحت می تواند از جاهای متفاوت چندین کار را بگیرد و به درآمد عالی برسد.

 • طراح گرافیک

طراح گرافیک چند نوع فعالیت را می تواند انجام دهد. طراحی لوگو- طراحی قالب برای پیج های اینستاگرامی – طراحی بنر های تبلیغاتی فضای فیزیکی و مجازی

همه این موارد جز نیازهای امروز هستند که بسیاری از کسب و کارها و افراد به آنها نیاز دارند.

 • طراحی سایت

نیاز بعدی که امروزه بسیاری از کسب و کارها به آن احتیاج دارند و کسب و کارهایی که سایت ندارند در آینده ای نچندان دور نیاز به آن خواهند داشت. بنابراین فردی که در این زمینه تخصص دارد به راحتی می تواند به درآمدهای بالایی برسد. اگر فردی تخصص این کار را هم ندارد ولی علاقه دارد خیلی راحت می توان با توجه به آموزش هایی که امروز زیاد هم هستند به تخصص برسد. اگر فردی به مدت شش ماه کامل و پیگیر مهارتی را اموزش ببیند و تمرین کند، در آن زمینه به تخصص می رسد.

 • برگزاری دوره های انلاین

به دلیل شرایط به وجود آمده همه چیز به طرف آنلاین شدن پیش رفت. در آینده هم این اتفاق پررنگ تر می شود. سبک زندگی و کسب و کارها متفاوت شده است. آموزش هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر فردی باشید که ارتباطات خوبی دارید خیلی راحت می توانید با مدرسان ارتباط گرفته و با همکاری آن ها به برگزاری دوره های آنلاین بپردازید. اگر سرمایه کافی داشته باشید می توانید پلت فرم های این کار را آماده کنید. مثل فرادرس، فرانش، خود یاد و خیلی سایت های دیگر. حتما سری به این سایت ها بزنید و درآمد آنها را محاسبه کنید.

 • بازاریابی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی

همانطور که می دانید افرادی که در فضای مجازی کسب و کار دارند نیاز به بازاریابی در این فضا ها دارند. این افراد یا زمان ندارند و یا تخصصی در این زمینه ندارند. بنابراین شما خیلی راحت می توانید از این طریق به درآمد بالایی برسید

 • مشاوره

یکی از کسب و کارهای پردرآمد و نیاز به سرمایه اندکی دارد، مشاوره است. اگر در زمینه ای تخصص دارید خیلی راحت می توانید مشاوره بدهید.

 • ادمین شبکه های اجتماعی

باز رسیدیم به شبکه های اجتماعی، و نیازهایی که در این فضا وجود دارد. یکی دیگر از این نیازها که بسیاری از کسب و کارها به آن نیاز شدید دارند گرداندن شبکه های اجتماعی است که در آن ها فعالیت دارند. بنابراین شما می توانید خیلی راحت ادمین چندین شبکه اجتماعی باشید و درآمد عالی داشته باشید.

 • صنایع دستی

ایده کسب و کار دیگری که نه تنها شما می توانید در ایران بلکه در سایر کشورها هم فعالیت کنید، صنایع دستی است. صنایع دستی در مراحل اولیه نیاز به سرمایه زیادی ندارد. شما می توانید از خانه خودتان شروع کنید. صنایع دستی بسازید و آن ها را بفروشید و زمانی که به رشد خوبی رسیدید کسب و کار خود را گسترش دهید. الان صنایع دستی بازار خوبی دارد.

 • تولید مواد غذایی ارزان و مقوی

اگر به اطراف خودتان نگاه کنید متوجه می شوید که ادارات، مدارس و بسیاری از افرادی که در این مکان ها کار و فعالیت دارند نیاز به یک ماده مغذی و ارزان و البته کوچک دارند که بتوانند از این طریق هم سریع و هم راحت مواد مورد نیاز بدن خودشان را تامین کنند. بنابراین اگر شما به این کار علاقه دارید و تخصصی در این زمینه دارید خیلی راحت می توانید با سرمایه بسیار پایین به درآمد بالایی برسید

 • ویراستاری

افرادی که به نوشتن و ویرایستاری علاقه دارند، این کار هم می تواند درآمد عالی برایشان دارد.

 • رستوران گردی

می توانید به رستوران بروید، غذا بخورید و به درآمد برسید. می توانید به رستوران های مختلف بروید و غذاهای آن ها را برای دیگران تجزیه و تحلیل کنید. محل رستوران ، غذاها ، برخورد پرسنل و …

می توانید برای خودتان پیجی در نظر بگیرید و خیلی راحت این کار را انجام دهید. بعد از مدتی رستوران ها از شما می خواهند که به آنجا بروید و از رستورانشان تبلیغ کنید و این می شود درآمد شما.( البته ممکن است بعضی از رستوران ها اجازه این کار را به شما ندهند که باید از قبل هماهنگ کنید)

 • پخت غذای خانگی

امروزه مردم چه زن و چه مرد آنقدر مشغله دارند که دلشان غذای خانگی می خواهد به جای رفتن به رستوران. داشتن مکانی که بتوانید این غذاها را تهیه کنید، مشتریان زیادی را به طرف شما می آورد.

 • نویسندگی

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به نوشتن علاقه دارید، نویسندگی ایده کسب و کاری خوبی است. می توانید برای مجلات، روزنامه ها، سایت ها مقاله بنویسید. می توانید کتاب بنویسید و درآمد بدست آورید. می توانید کتاب های مجازی بنویسید.

 • کارواش سیار

ایده کسب و کار جالب دیگری که این روزها جواب می دهد، کارواش سیار است. امروزه افراد این قدر مشغله دارند که دیگر فرصتی برای رفتن به کارواش ندارند. اگر کارواش سیاری باشد، حتی افراد سر کار هم می توانند ماشین خود را به کارواش بسپارند.

 • آموزش

یکی از صنایع پردرآمد آموزش است. هر تخصصی که دارید، یک عده ای هستند که نیاز به تخصص شما دارند. بنابراین با آموزش دادن به آنها می توانید به درامد برسید.

اینها بخشی از ایده کسب و کاری با سرمایه اندک بود در مقاله بعدی سایر ایده ها را بررسی می کنیم.

برای تکمیل این مقاله می توانید ” سه نکته مهم سرمایه گذاری روی ایده” را مطالعه کنید.

نکته: همه این ایده ها نیازمند رعایت کردن یکسری نکات و بررسی کردن هستند، با توجه به علاقه و نوع تخصص شما و محل کسب و کار شما. پس قبل از هر گونه اقدامی برای اجرایی کردن این ایده ها لطفا بررسی های لازم را انجام دهید. در این زمینه هم اگر نیاز به راهنمایی داشتید به sadeghifatemeh2012@gmail.com ایمیل بزنید.

شاد باشید و خلاق

 تبریک میگم، زیرا جز معدود افرادی هستید که به فکر رشد هستند.

برای ادامه فرمول "کسب و کار موفق" لطفا ایمیل خود را وارد کنید.

ادامه مراحل از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

به این دلیل از ایمیل استفاده می شود که تنها برای افراد خاص فرمول ارائه شود.

You have successfully subscribed to the newsletter

خطایی رخ داده است. لطفا دوباره سعی کنید.

فاطمه صادقی will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.